Gibon Park Rožnov

Pokud máte chuť na pořádný adrenalinový výlet, pak byste si rozhodně neměli nechat ujít Gibon park – lanové centrum v Rožnově pod Radhoštěm. Najdete ho v sousedství kempu s koupalištěm a pro děti i dospělé má připraveny opravdu nevšední zážitky.

Pro milovníky aktivit

Na své ti tu přijdou malí i velcí milovníci výšek a nevšedních zážitků. Snadno si ověříte svou fyzickou zdatnost i zručnost – a totéž platí pro děti. Těm provozovatelé věnují zvláštní pozornost a kromě klasických lanových cest tu na ně čeká i mnoho zábavy a atrakcí.

Gibon park: super zábava pro děti a odpočinek pro rodiče

Každoročně do Rožnova pod Radhoštěm míří desetitisíce lidí. A co je sem láká? Pokud bychom měli vypíchnout nejoblíbenější atrakci parku Gibon, pak by to byla rozhodně lanová dráha.

Rožnov lanové centrum Gibon Park

162 překážek pro všechny

Chcete-li si dopřát lanové povyražení se vším všudy, můžete její délku 30 metrů absolvovat kompletně. Najdete tu 162 pevných nebo visutých překážek s různým stupněm obtížnosti.

Vydejte se za dobrodružstvím

Vše je rozděleno do 30 navzájem propojených úseků a jednotlivé překážky vás zavedou 2 až 6 metrů nad povrch terénu.

Pro koho je lanová dráha vhodná

Vzhledem k tomu, že je možné si úseky, které absolvujete, vybírat, je možné tuto atrakci a část lanového centra Gibon park v Rožnově doporučit už dětem od 10 let věku, ovšem troufnout si na ni mohou klidně i aktivní a fyzicky zdatní senioři.

Jak vypadají překážky dráhy

Pouze 30 překážek patří k těm nejobtížnější, protože jsou zavěšeny na lanech mezi stromy, ty ostatní lze zdolat o něco snadněji.

Na co se připravit

Ještě před nástupem na dráhu vás čeká školení a instruktáž od lezeckých profesionálů na místě, kteří vás na dráhu nepustí dřív, dokud nebudete mít základní lezecké postupy v malíčku.

Bezpečnost v lanovém centru Rožnov pod Radhoštěm

Po celou dobu budete samozřejmě pod jejich dohledem, přičemž jsou vždy v případě nutnosti připraveni zasáhnout. Myšleno je i na okamžiky, kdy na které obzvláště nepříjemné překážce uvíznete.

Co se stane v případě, že nebudete moci trasu dokončit?

Pro takové případy je vždy k dispozici nejdříve instruktor s radou a pokud to nepomůže, pak i žebřík pro vaši cestu na zem.

Gibon park atrakce

V parku Gibon (Rožnov pod Radhoštěm) se ovšem zdaleka nenachází jen lanová dráha. Naopak. Seznam aktivit je mnohem bohatší. Čeká na vás mnoho možností.

Klasické atrakce v Gibon park Rožnov pod Radhoštěm

  • Dětský park + dětské lanové centrum Giboňáček do 120 cm
  • Trampolínové pole PROFI
  • Dětský park do 120 cm

Speciální atrakce Gibon park Rožnov pod Radhoštěm

  • Trenažér býk od 130 cm
  • Lukostřelba
  • Aquazorb
  • Bumber ball
  • Minigolf
  • Zorb
  • Tubing

Park pro děti + dětské lanové centrum Giboňáček do 120 cm

Komplexní zábava a možnosti adrenalinového vyžití pro ty nejmenší děti – s řadou překážek si poradí samy bez rodičů, ale samozřejmě není problém absolvovat celou trasu s nimi (vzhledem k výšce atrakcí nemusíte nikam šplhat, vše si snadno odbudete ze země).

Trampolínové pole PROFI

Chtěli jste si zařádit na trampolínách? Pak si tady můžete vybrat z opravdu pestré nabídky všech typů a velikostí opravdu pro každý věk.

Vše pro trampolínové nadšence

Na své si přijdou trampolínoví začátečníci i profíci, kteří už mají zkušenosti s nejrůznějšími triky a vychytávkami.*

*Při jejich realizaci je však samozřejmě vždy nutné dbát na pokyny obsluhy.

Tubing

Nasedněte do velkého nafukovacího UFO talíře a absolvujte speciálně vytvořenou dráhu, která nadchne děti i dospělé.

Pro děti všeho věku

Tubingu se nemusíte bát, je zcela bezpečný a zbožňují ho děti všeho věku – i ty větší, které jinak jen tak na ledajakou atrakci nepřemluvíte.

Dětský park do 120 cm

Hledáte zajímavé atrakce pro nejmenší členy rodiny, kteří nedají dopustit na skluzavku nebo třeba na skákací hrad? Tady si vaše ratolesti zcela jistě přijdou na své, zatímco vy si můžete odpočinout a v klidu je pozorovat.Gibon park Rožnov pod Radhoštěm

Aquazorb

Rožnov pod Radhoštěm vám však nabídne i něco víc. Když budete chtít v létě trochu toho osvěžení, neměl by vám uniknout aquazorb. Jde vlastně o tubing, ale na vodním tobogánu. Rychlá jízda a stříkající voda jsou zaručeny – stačí jen nasednout a nechat se unášet vodou.

Bumber ball

Máte to rádi tak trochu tělo na tělo? Pak se nasoukejte do velké průhledné koule a vyzkoušejte si nejrůznější akrobatické prvky v „obalu“, který vás ochrání před jakýmkoliv zranění.

Kdy si užít bumber ball

Potřebujete-li vydat přebytečnou energii, pak bude bumber ball pro vás tím pravým.

Trenažér býk od 130 cm

Přeneste se na Divoký západ – pomůže vám v tom trenažér býk od 130 cm, na který můžete nasednout a vyzkoušet si svoji výdrž.

Ideální aktivita pro partu kamarádů

Vezměte s sebou přátele a vyzkoušejte si své dovednosti – dost možná budete příjemně překvapeni.

Lukostřelba

Pokud se potřebujete po náročném dni trochu zklidnit, vezměte si do rukou luk a šípy a vyzkoušejte si střelbu na cíl. Lukostřelba je vhodná pro malé i velké návštěvníky Gibon parku – lanového centra v Rožnově pod Radhoštěm.

Minigolf

Další klidnější aktivitou, kterou vám lanové centrum Rožnov pod Radhoštěm nabídne, je jednoznačně minigolf.

Výhody minigolfu

Nemusíte běhat po velkém hřišti – vše podstatné zvládnete během odpoledního odpočinku. Užijte si nápadité překážky a příjemné prostředí ve stínu vzrostlých stromů.

Zorb

A ještě jedna adrenalinová atrakce je tu k mání. Zorb vás uzavře do velké průhledné plastové koule a dovolí vám skutálet se ze svahu – nebo cokoliv jiného, co si budete přát. Můžete si užít kousky, kterých byste se za normálních okolností jednoduše neodvážili.

Otevírací doba Gibon parku v Rožnově pod Radhoštěm

Centrum najdete na adrese Pod strání 693 756 61 Rožnov pod Radhoštěm. V blízkosti se nachází parkoviště s velkou kapacitou, takže se o umístnění svého vozu nemusíte bát.

Příjemné prostředí pro všechny

Jde o nádherné místo ležící v srdci lesoparku přímo uprostřed Beskyd. A i když je určeno především pro děti, na své si tu přijdou i dospělí.

Otevírací doba trakcí a restaurace v areálu se liší, vyplatí se tedy pohlídat si aktuální roční období.

Otevírací doba restaurace

Den Období Čas
PO-NE běžná otevírací doba * 10:00 – 18:00 hod
PO-NE jarní sezóna od 1. dubna do 30. června 9:00 – 20:00 hod
PO-NE letní sezóna od 1. července do 31. srpna 9:00 – 21:00 hod

* po domluvě lze prodloužit

Otevírací doba zábavního parku

Období Den Čas Poznámky
1. dubna – 15. června SO-NE 10:00 – 18:00 hod PO-PÁ pouze pro skupinové akce a školní výlety, podmínkou otevření je příznivé počasí
16. června – 31. srpna PO-NE 9:30 – 19:00 hod za dobrých klimatických podmínek
1. září – 31. října SO-NE 10:00 – 18:00 hod včetně prázdnin a státních svátků, otevřeno je pouze za dobrých klimatických podmínek
1. listopadu – 31. března ZAVŘENO

Gibon park ceník

A jakou částku si připravit pro vstup na jednotlivé atrakce? Výhodou je to, že platíte jen za to, co skutečně využijete. Nemusíte se tedy bát, že byste na místě nechali více peněz, než je nezbytné.

Atrakce Cena
Dětský park + dětské lanové cen. Giboňáček 170 Kč/osoba
Trampolínové pole PROFI 60 Kč/10 minut
Tubing 70 Kč/3 jízdy/osoba
Dětský park do 120 cm 110 Kč/dítě
Aquazorb 70 Kč/5 minut
Bumber ball 70 Kč/5 minut
Trenažér býk od 130 cm 80 Kč/3 minuty
Lukostřelba 60 Kč/10 ran
Minigolf 60 Kč/osoba/1 tour
Zorb 200 Kč/2 osoby/1 jízda

Chutná domácí kuchyně z kvalitních surovin

Za samostatnou zmínku stojí také to, že Gibon park – lanové centrum v Rožnově pod Radhoštěm vám nabízí i skvělou restauraci, ve které si můžete dopřát něco dobrého na zub.

Otevírací doba restaurace

Restaurace je otevřena celoročně a během týdne nabízí kromě klasického jídelního lístku také polední menu – a to za výhodnější cenu.

Na co se můžete těšit

Samozřejmostí je polévka v ceně a široký výběr možností – obvykle na vás čeká hned 7 výhodných nabídek, z nichž si vyberou malí velcí členové rodiny.

Restaurace je velmi útulná – s velkými okny a dřevěnými stoly. Na výběr jsou i bezmasá jídla nebo nejrůznější speciality.

Nechybí ani sladká tečka

A těšit se můžete i na něco sladkého ke kávě. Zaplatit lze kromě hotovosti i stravenkami a kartou a zdarma získáte během jídla i připojení na Wi-Fi.

Co říci závěrem

Rožnov pod Radhoštěm nenabízí jen kousek historie, ale i skvělou zábavu pro rodiče i děti. Po poznávacím dni v muzeum pod širým nebem, které vás seznámí se zvyky zdejších zemědělců a pastevců, tak určitě vyrazte upustit trochu páry právě sem.