Pustevny

Pustevny jsou horské středisko,které leží ve výšce 1018 metrů nad mořem a návštěvníky vítá po celý rok – v létě turisty na horských túrách, v zimě lyžaře. Kromě oblíbeného ski areálu proslulo díky dvěma ojedinělým a nebývale fotogenickým stavbám, které náleží k Valašskému muzeu v přírodě – jde o hotel Maměnka a restauraci Libušín  vyhlášené Národní kulturní památkou od Dušana Jurkoviče.

Architektura
Další památkou od architekta Dušana Jurkoviče je rozhledna.

 

Lyžařský areál

Lyžařský areál Pustevny nabízí 8 sjezdovek všech obtížností (4 modré, 3 červené a 1 černá) s celkovou délkou přes tři kilometry a 11 vleků. Kromě sjezdařských tratí nabízí Pustevny i 44 kilometrů běžkařských stop. Přehlednou mapu oblasti se sjezdovkami můžete vidět zde.

Doprava na Pustevny

Na Pustevny vede sedačková lanovka, jejíž nástupní stanice leží u hotelu Ráztoka na okraji Trojanovic (8 km z Rožnova). Jezdí každou hodinu od 7.00 do 18.00 hodin. K nástupní stanici lanovky se dostanete autobusem z Frenštátu nebo autem, které necháte na parkovišti u hotelu Raztoka. Až na Pustevny lze dojet i autem a to z Rožnova přes Prostřední Bečvu