skanzen rožnov pod radhoštěm program

Skanzen Rožnov pod Radhoštěm program červen 2016

Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm připravilo pro své návštěvníky v měsíci červnu hned několik akcí. Nebude chybět příjemná hudba ani oslava dne slunovratu.

4.6. – Koncert Hudby Hradní stráže a Policie ČR

Hudební uskupení Hudba Hradní stráže a Policie ČR vzniklo v roce 1945 jako důstojný pokračovatel bohaté hudební tradice policejních, četnických i vojenských hudeb v období první československé republiky. Hlavní povinností útvaru je vytvoření oficiálního hudebního doprovodupři důležitých státních ceremoniích, ale každý rok pořádají i několik koncertů určených pro širokou veřejnost.

10.6. – 12.6. – Ondrášova valaška

Tradiční folklórní festival s VUS ONDRÁŠ z Brna probíhající od pátku do neděle. Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěmposkytne své prostory v místě tzv. Dřevěného městečka. Návštěvníci se mohou těšit například na oblíbené Taneční miniatury (benefiční pořad VUS ONDRÁŠ), přehlídku dětských folklórních souborů s názvem Hravě a vesele, pásmo pro děti Zatoulané pohádky, Taneční workshop od VUS ONDRÁŠ, Rožnovský festival vína nebo závěrečné pásmo vystoupení Toulky krajinou, což je přehlídka všech folklórních a uměleckých souborů.

18.6. – Bouráme bariéry

O týden později přivítá Dřevěné městečko program s názvem Bouráme bariéry, který si klade za cíl představit zdravým lidem všechny aspektyživota postižených lidí a příjemným způsobem je zapojit do aktivit spojených s účinnou podporou jejich duševního i fyzického zdraví. Partnerem projektu Bouráme bariéry je občanské sdružení Černí koně.

24.6. – Svatojánský večer

V pátek 24.6. se od 21:00 hod otevře návštěvníkům mimořádně Valašská dědina. Svatojánský večer je v Rožnově pod Radhoštěm již tradiční akcí, která se snaží návštěvníky blíže seznámit s mýtickou podstatou dávných oslav slunovratu. Těšit se můžete na tajuplné zvyky, magii i netradiční poezii. Nebude chybět ani večerní zábava. Vstupné na akci bude ve stejné výši jako na běžnou prohlídku Valašského muzea v přírodě.

Podobné příspěvky