Říjen ve Valašském muzeu

V říjnu se obvykle návštěvnická sezóna uzavírá, ale ne tak ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Druhý podzimní měsíc čeká návštěvníky hned pět krásných akcí, které přiblíží například tradiční pochoutky podzimních hodů nebo představí něco z půvabného vesnického zboží na každoročním jarmarku.

Skanzen Rožnov pod Radhoštěm program říjen 2016

 

3.10. – 6.10. – Týden knihoven

Od pondělí až do středy bude knihovna ve Wilkově domě hostit besedy a komentované prohlídky nové knihovny pro všechny zájemce, kterým nejsou knihy tak docela lhostejné. Knihovna ve Wilkově domě byla otevřena teprve v druhé polovině roku a poskytuje kvalitní zázemí pro laickou i odbornou veřejnost, zajímající se o historii a etnografii Moravského Valašska, Těšínska a Kopanic.

 

1.10. – Svatováclavské hody

Stoly v hospodě Na posledním groši a Vaškově hospodě se budou první říjnový den prohýbat pod náporem tradičních svatováclavských specialit. K těm nejžádanějším každoročně patří kachna pečená na jablkách nebo kachní stehno na víně s několika druhy knedlíků a červeným zelím. Chybět nebude ani domácí vývar z kachních krků nebo sváteční menu pro celou rodinu – Posvícenská mísa. Představí se i prezentace lidové tvorby od výrobků ze včelího vosku až po ručně paličkované krajky a živá muzika jako doprovod.

 

8.10. – Prameny

Druhou říjnovou sobotu se ve Valašském muzeum v přírodě utkají v soutěžním klání ty nejlepší dospělé valašské soubory. O tom, že se bude na co dívat, svědčí i hnojná účast diváků na minulých ročnících.

 

15.-10. – 23.10. – Úroda z polí, zahrad a sadů aneb VALAŠSKÝ HORTIKOMPLEX

V Dřevěném městečku a Janíkově stodole se mohou návštěvníci těšit na zajímavou prezentaci plodin, které rostou v oblasti Valašska od obilovin až po podzimní ovoce. Vedle sebe tu jsou k vidění plodiny, které se pěstovaly dříve i ty, kterým dáváme přednost dnes.

 

21.10. – Všesvatský jarmark

Tradiční setkání umělců lidové tvorby a milovníků jejich práce. Pod patronátem pořádající agentury T-klub budou k zakoupení rozmanité výrobky denní potřeby i nevšední dekorace a dárky, které potěší děti i dospělé.

 

 

Podobné příspěvky