Srpen ve Valašském muzeu

Druhý prázdninový měsíc bude v Rožnově pod Radhoštěm neméně pestrý. Festivaly lidových tanců a zvyků se ve Valašském muzeu smísí i s autentickým jarmarkem, programem věnovaným myslivosti nebo s valašským folkrockováním. V srpnu ti tady každý zkrátka přijde na své.

Skanzen Rožnov pod Radhoštěm program srpen 2016

5.8. – Jánošíkův dukát

První srpnový pátek bude v Dřevěném městečku hostit hned dva festivaly. V 16. ročníku mistrovství Valašského království ve stloukání másla se spolu utkají ti nejlepší muži a ženy, kteří umí ze smetany vyrobit zlatavou lahodnou pochoutku. A 18. ročník Mezinárodního festivalu slovenského folkloru v ČR představí jedinečné písně, tance a zvyky našich nejbližších sousedů.

13.8. – 14.8. – Starodávný jarmark

Již tradiční srpnový Starodávný jarmark představí bohatý program pro děti i jejich rodiče včetně bohatých atrakcí a pestré nabídky jarmarečního zboží. Těšit se můžete například na skupinu historického šermu Valmont, divadlo pro děti Kapsa, žongléry a kejklíře ze skupiny Agripa, skupinu historické hudby Krless, Lam trio, Ponožky pana Semtamťuka nebo kapelu Stanley´s Dixie street Band.

13.8. – Valašské Folkrockování

Od 18. Hodin rozezní Amfiteátr Na Stráni ve Valašském muzeu v přírodě svěží tóny. Kulturní agentura T Klub sem pozvala například Václava Neckáře se skupinou BACILY, oblíbeného písničkáře Voxela s netradičním repertoárem, mezinárodně uznávanou ukrajinskou kapelu AtmAsfera a legendární kapelu Stromboli s Bárou Basikovou. Akce se uskuteční za každého počasí, a pokud zakoupíte vstupenky v předprodeji, výrazně ušetříte.

20.8. – Hravá dědina

Sobotní program Hravá dědina je určen hlavně pro děti, připomíná totiž zapomenuté hry a zvyky nejmenších obyvatel Valašska. Nudný výklad nečekejte, všechno si můžete vyzkoušet přímo v praxi. A kdo ví, možná tím ohromíte nejednoho návštěvníka dětských hřišť.

21.8. – Rozmarné léto

V neděli se Mlýnská dolina rozvlní v rytmu swingu. Poetický program inspirovaný románem Vladislava Vančury, narozeného v Háji ve Slezsku připomene zaniklá rožnovská koupaliště, ve kterých se mohli návštěvníci osvěžit ještě v minulém století.

27.8. – Myslivosti zdar!

Program Československé myslivecké jednoty nabídne pohled na historickou i moderní podobu českého myslivectví. Nebude chybět tradiční Svatohubertská mše ani výstava loveckých trofejí a umění. Stánky budou přetékat lahodnými zvěřinovými specialitami a půvabnými mysliveckými předměty a pomůckami. Přichystán je i program pro děti nebo ukázky s živými dravci.

28.8. – Z druhé strany Radhoště

Poslední srpnová neděle bude patřit tomu nejlepšímu z frenštátského folklórního festivalu. Dřevěné městečko tentokrát pohostí poněkud exotičtější návštěvníky. Akce se koná za každého počasí.

Podobné příspěvky