Prosinec ve Valašském muzeu

Prosinec ve druhém nejstarším muzeu v přírodě se ponese jak jinak než ve znamení Vánoc. Přivítáme Mikuláše, seznámíme se zvyky adventního času v lidovém pojetí a celý měsíc uzavře tradiční vánoční koncert Štěpánská koleda v kostele sv. Anny.

Skanzen Rožnov pod Radhoštěm program prosinec 2016

 

4.12. – Večer při svíčkách

Tradice Večerů při svíčkách navazuje na odkaz pánů Josefa Maléře a Jaroslava Štiky, kteří stáli u počátku těchto rozjímavých setkání. Janíkova stodola v Dřevěném městečku otevře své brány přesně v 18:00. Kromě návštěvníků přivítá i muzikanty a lidové umělce z blízkého i dalekého okolí.

 

5.12. – Mikulášský podvečer

Areál Valašské dědiny si tentokrát budete moci prohlédnout v doprovodu známého předvánočního tria anděla, čerta a Mikuláše. Kteří samozřejmě nezapomenou přinést i nějaké ty dobroty. A jako bonus mají všechny děti do 15 let vstup zdarma.

 

6.12. – 15.12. – Vánoce na dědině

Hned čtyřikrát se v průběhu prosince otevře Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm pouze objednaným školám a skupinám, které se budou moci v klidně a příjemné atmosféře seznámit s ukázkami zimních prací, přípravou lidových Vánoc a vánočním zvykoslovím. Registrace probíhá už od konce dubna a vybrat si můžete z těchto termínů: 6.12., 9.12., 12.12. a 15.12.

 

10.12. – 11.12. – Vánoční jarmark

Tato sobota a neděle bude patřit dílnám lidových mistrů řemesla a umělcům, kteří přijedou své výrobky ze dřeva, vosku, keramiky nebo třeba kovu nabídnout všem návštěvníkům. Skvělá příležitost pro nákup dárků pro vaše nejbližší ve veselé a ničím nerušené pohodě tradičních českých Vánoc. Těšit se můžete také na koledování a obchůzky lucek a čertů a oživené expozice ve Valašské dědině.

 

17.12. – 18.12. – Živý betlém

Od 17:00 se v sobotu i v neděli ve Dřevěném městečku půvabná lidová hra podle Evangelia svatého Matouše. Jedinečný zážitek, který ocení děti i dospělí.

 

26.12. – Štěpánská koleda

Poslední akce tohoto roku ve Valašském muzeu v přírodě bude opět patřit rozjímání. Uši i duši potěší vánoční koncert v kostele sv. Anny, který bude zároveň plnohodnotnou tečkou za vánočním svátečním časem.

 

Podobné příspěvky