Září ve Valašském muzeu

V září ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm přivítají školáky se vší parádou. Nebude chybět trocha sportu i tradičních řemesel okořeněných trochou muziky a úplně v závěru měsíce potěší malé i velké nádherný lampionový průvod.

Skanzen Rožnov pod Radhoštěm program září 2016

 

5.9. – 9.9. – Přivítání školního roku

První zářijový týden poběží ve Valašském muzeu program určený speciálně pro školáky, kteří znovu zasednou do školních lavic. Přístupný bude celý areál Valašské dědiny doplněný o výklad učitele. Akci je možné zarezervovat s předstihem již nyní přímo na stránkách muzea.

11.9. – Hrála muzika

Druhá zářijová neděle přivítá v Dřevěném městečku valašské dechové kapely z celého regionu. Folklórní hudba je na akcích pořádaných ve Valašském muzeu už tradicí, většinou ale tvoří pouze živých doprovod k jiným aktivitám. Ale na akci Hrála muzika si můžete umění hudebníků i zpěváku vychutnat zcela nerušeně.

17.9. – Běh rodným Krajem Emila Zátopka

Emil Zátopek je rodákem z Kopřivnice. V Rožnově pod Radhoštěm letos pořádají už 14. ročník memoriálu olympijského vítěze, na kterém si můžete vyzkoušet své běžecké schopnosti i vy. Celá akce se ponese ve sportovním duchu a při této příležitosti bude vstup do Dřevěného městečka zcela zdarma.

24.9. – Podzim na poli a chalupě

Život našich předků byl nedílně spjat s prací na poli. Od jara pečovali o svá políčka a zahrádky do úmoru, aby mohli na sklonku léta sklidit šťavnaté plody své lopoty. Právě okolo svátku svatého Václava se sklízela jablka a další ovoce, proto je letošní téma akce Podzim na poli a chalupě zaměřen právě na sběr a zpracování plodů. A protože k těžké práci patří i dobré jídlo, budou moci návštěvníci ochutnat i některá typická jídla valašské kuchyně – podplameníky, koláče a další. A příjemnou atmosféru dotvoří tradiční podzimní písně.

30.9. – Podzimní putování s broučky Valašským královstvím

Poslední zářijový pátek začne v Dřevěném městečku akce dlouho očekávaná dětmi všeho věku – tradiční lampiónový průvod s doprovodným programem. Celou akci zaštiťuje Městská knihovna a TKA v Rožnově pod Radhoštěm. Vlastní lampióny vítány.

Podobné příspěvky