Prosinec ve Valašském muzeu

Prosincový program ve druhém nejstarším muzeu v přírodě v ČR v Rožnově pod Radhoštěm se samozřejmě ponese v duchu vánočních tradic a zvyků. Těšit se můžete na oblíbené tématické bloky i živý betlém, který si každý rok přijde prohlédnout více a více návštěvníků.

Skanzen Rožnov pod Radhoštěm program prosinec 2017

 

3.12. – Večer při svíčkách

Večery při svíčkách jsou tradiční rozjímavá setkání, jenž si připomínají odkaz Jaroslava Štiky a Josefa Maléře, kteří tuto nevšední tradici založili. Dřevěné městečko a Janíkova stodola se pro návštěvníky otevřou přesně v 18:00. Těšit se budou moci především na slavnostní předvánoční koncert nadžánrové kapely FLAIR a jedinečnou atmosféru.

5.12. – Mikulášský podvečer

V úterý se areál Valašské dědiny otevře zcela zdarma všem návštěvníkům do 15 let. Podvečerní prohlídka areálu bude spojena s příjemnou mikulášskou nadílkou, bez které žádné dítě zaručeně neodejde.

6.12., 8.12., 11.12 a 15.12. – Vánoce na dědině

Objednané školy a skupiny mohou hned čtyřikrát během prosincových dní navštívit Valašskou dědinu, kde na ně bude čekat pestrý program s ukázkami tradičního vánočního zvykosloví nebo již téměř zapomenuté vánoční dekorace a ozdoby. Registrace je možno provádět od 28.dubna 2017.

9.12. – 10.12. – Vánoční jarmark

Druhý prosincový víkend bude v Dřevěném městečku a Valašské dědině beze zbytku patřit lidovým řemeslníkům a umělcům, kteří všem návštěvníkům rádi předvedou ukázky své práci a navíc možná prodají i nějaký pěkný výrobek. Na vás zbývá pouze výběr toho nejkrásnějšího dárku pro vaše přátele nebo známé. Vstupné na jednotlivé akce může být stanoveno individuálně. Nebudou chybět ani oblíbené obchůzky čertů a lucek stejně jako oživené expozice ve Valašské dědině, které si můžete užít právě jen o Vánočním jarmarku.

Součástí Vánočního jarmarku bude také ranní mše svatá (roráty) složená v kostele sv. Anny v sobotu od 7:00 hod.

16.12. – 17.12. – Živý betlém

O dalším víkendu byste se měli do valašského muzea v Rožnově pod Radhoštěm podívat znovu. V sobotu i v neděli vás tu bude již od 17:00 hodin čekat Živý betlém – půvabná vánoční hra o narození Ježíška podle evangelia sv. Matouše.

26.12. – Štěpánská koleda

Celoroční pestrý program muzea v přírodě uzavře jako každý rok oblíbená Štěpánská koleda. Ve středu bude Dřevěné městečko a kostel svaté Anny otevřeno všem, kteří mají chuť se trochu pobavit koncertem cimbálové muziky Javořina a potěšit tak duši i sluch. Zároveň půjde o velmi příjemnou tečku za předcházející sváteční atmosférou, která vám dovolí si vánoční svátky letos vychutnat opravdu se vším všudy.

27.12. – Štěpánská koleda

Úplně jako poslední v roce pak mohou do Dřevěného městečka vstoupit všichni věřící, kteří zamíří do kostela sv. Anny ve středu 27.12 od 18:00 hod na závěrečnou mši na svátek sv. Jana apoštola a evangelisty.

Podobné příspěvky