Září ve Valašském muzeu

 

V září se Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm můžete těšit na pět zajímavých tradičních i méně obvyklých akcí. Nebude chybět tradiční uvítání školáků s volným vstupem, lampionový průvod i něco pro sportovní nadšence.

Skanzen Rožnov pod Radhoštěm program září 2017

2.9. – Hlasy

Letos bude září ve valašském muzeum v přírodě zahájeno zbrusu novým 1. ročníkem festivalu s názvem Hlasy, zaměřeným na rozmanité využití lidského hlasu nejenom na hudebním poli. Těšit se na vás budou v sobotu v areálu Valašské dědiny.

3.9. – Muzicírování se Soláněm a jejich hostem

Folklórní hudba patří v Rožnově pod Radhoštem k již tradičně využívanému programu. První zářijovou neděli vám zahraje a zatančí cimbálová muzika Soláň spolu se svým hostem. Na místě bude možnost zakoupení hudebního CD této skupiny.

6.9. – Přivítání školního roku

V Rožnovském skanzenu nezapomínají ani na nadšené školáky. Ve středu tak pro všechny zvídavé žáčky i žákyně připravili pracovníci muzea pestrý program určený pro školní třídy v doprovodu učitele. Okřídlené rčení škola hrou tak budou moci naplnit již v prvním školním týdnu.

24.9. – Běh rodným Krajem Emila Zátopka

Letos již 15. ročník memoriálu olympijského vítěze si opět připomíná odkaz kopřivnického rodáka a světoznámého sportovce Emila Zátopka. Přijďte si vyzkoušet své běžecké schopnosti a užijte si trochu pohybu na čerstvém vzduchu. Za odměnu vás bude čekat jako již tradičně zcela volný vstup do areálu Dřevěného městečka.

29.9. – Podzimní putování s broučky

Děti všeho věku se v poslední zářijový pátek 29.9. mohou těšit na oblíbený lampiónový průvod, který vyjde v 19.00. Vlastní lampiony jsou samozřejmě vítány a nezapomeňte navštívit také Dřevěné městečko, do kterého bude pro všechny zájemce vstup zcela zdarma. Celá akce je zaštítěna Městskou knihovnou a TKA v Rožnově pod Radhoštěm. Chybět nebude ani zajímavý doprovodný program.

Podobné příspěvky