Květen ve Valašském muzeu

Číslice sedm prý přináší štěstí. A přesně na tolik akcí se můžete těšit v dubnu ve valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Jedna lidová slavnost celý program zahájí a jiná ho opět ukončí. Ale čekali byste snad mezi veselými Valachy něco jiného?

Skanzen Rožnov pod Radhoštěm program květen 2017

 

1.5. – Stavění máje

Postavení májky je tradiční květnovým zvykem napříč republikou. Jak ale tento známý zvyk vypadá na Valašsku se dozvíte 1. května právě v Rožnově pod Radhoštěm. Příjemný nedělní výlet vám zpestří i povedený doprovodný program. Stavění máje vypukne ve 14:00 hod.

8.5. – Koncert ke státnímu svátku

Den vítězství nebo také Den osvobození si určitě zaslouží alespoň menší ohlédnutí. Ve valašském muzeu v přírodě vám ho zprostředkuje Beskydský orchestr s bohatým programem.

18.5. – Den muzeí

Do této akce se každý rok zapojuje stále více a více spolků a organizací. V Rožnově pod Radhoštěm budete moci tento den zdarma vstoupit do Mlýnské doliny a zúčastnit se vernisáže výstavy.

20.5. – Velký redyk

Tuto sobotu se můžete účastnit tradičního výhonu ovcí na salaš, doprovázeného ukázkami tradičního a již téměř zapomenutého života na dědině.

20.5. – Malované na skle

V Dřevěném městečku a Janíkově stodole se tentokrát můžete setkat s divadlem Bodlák z Bernatic nad Odrou.

27.5. – Slabikář devatera řemesel

Pokud se vám nechce trávit sobotu doma, přijďte si raději do Dřevěného městečka vyzkoušet pestrou paletu řemesel pro děti i dospělé.Čekají vás různé postupy a techniky, vycházející z tradičních řemesel. Vše doplní i oblíbené divadelní představení s pohádkou pro děti.

28.5. – Kácení máje

Co šlo jednou nahoru, musí také dolů. O poslední májové neděli je tedy čas rozloučit se s májkou a těšit se zase na příští jaro. Přijít můžete od 14:00 hod.

Podobné příspěvky