Červen ve Valašském muzeu

Zatímco pro děti je červen posledním a mnohdy hektickým měsícem školy, jeho příznivé počasí dává zelenou i velkým rodinným výletům. Zamířit můžete i do valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm, kde si pro vás připravili hned čtyři zajímavé akce.

Skanzen Rožnov pod Radhoštěm program červen 2017

 

3.6. – Muzejní noc

První sobotní červnová noc bude patřit tradiční akci se vstupem zdarma. Muzejní noc si klade za cíl ukázat návštěvníkům památky v poněkud jiném světle. V Rožnově se můžete těšit na noční procházku Mlýnskou dolinou a na zpřístupnění expozic v objektu Sušák. Právě netradiční otvírací doba dodává celé akci punc jedinečnosti. Využijte příležitosti, která se opakuje jen jednou do roka.

9.6. – Noc kostelů

Jen o týden později přijde řada na neméně populární noc, která si klade za úkol ukázat spiritualitu křesťanství prostřednictvím jedinečného zážitku, spojeného s hudbou. Páteční podvečer se proto v Dřevěném městečku ponese za zvuku varhan v dechberoucím koncertu. Akce se koná za podpory Ekumenické rady církví ČR.

18.6. – Valašsko a jeho muzikanti

Tuto sobotu se Dřevěné městečko od 15:00 stane hostitelem oblíbených lidových souborů, které návštěvníky okouzlí hudbou pocházející z malebného okolí Hostýna.

23.6. – Svatojánský večer

Předposlední červnový páteční podvečer si určitě rezervujte pro návštěvu Valašské dědiny. Od 21.00 hod tu bude k dispozici program plný tajemných slunovratových zvyků, které se snaží návštěvníky seznámit s mýtickou podstatou tohoto tajemného dne. Až se nabažíte lidových zvyků, magie a poezie, určitě vám přijde vhod divoká večerní zábava.

Podobné příspěvky