Říjen ve Valašském muzeu

Říjnem bohatý program Valašského muzea v přírodě rozhodně nekončí. Právě naopak, k návštěvě budou malé i velké cestovatele lákat kulturní i hudební akce, jenž nabídnou pestrou paletu všemožného vyžití.

Skanzen Rožnov pod Radhoštěm program říjen 2017

 

1.10. – Koncert ke dni seniorů

Ve spolupráci s Klubem seniorů v Rožnově pod Radhoštěm se první zářijový víkend otevřou brány Dřevěného městečka všem milovníkům krásné a jímavé hudby, a to nejenom z řad našich nejstarších spoluobčanů.

2.10. – 6.10. – Týden knihoven

I když má letos Týden knihoven k dispozici o jeden den méně, na kráse mu to nijak neubralo. Nově zrekonstruovaná knihovna ve Wilkově domě bude od pondělí až do pátku hostit zajímavé besedy a pořádat komentované prohlídky, které vás seznámí s její pohnutou historií. I když za sebou nemá ještě ani dvouleté fungování, již si vydobyla významnou pozici a bezchybnou pověst díky poskytování kvalitního zázemí pro odbornou i laickou veřejnost, které není lhostejná historie a etnografie Moravské Valašska, Kopanic a Těšínska.

5.10. – Božská flétna

Panova flétna patří mezi nejstarší hudební nástroje vůbec. Byla jí přisuzována magická dokonce i božská moc. Mezinárodní hudební festival o Panově flétně a jejích interpretech, pořádaný ve spolupráci s mediálním partnerem Český rozhlas Ostrava, se proto rozhodl poskytnout všem zájemců množství informací a krásných skladeb.

14.-10. – 22.10. – Úroda z polí, zahrad a sadů aneb VALAŠSKÝ HORTIKOMPLEX

Dřevěné městečko a Janíkova stodola nabídne i letos unikátní prezentaci současných i téměř zapomenutých plodin, kterým se daří v oblasti Valašska. Najdete tu vše od tradičních obilovin až po chutné podzimní ovoce. Každý návštěvník si udělá velmi dobrý přehled o tom, jak velmi se změnila skladba užitkovým plodin v průběhu historie.

20.10. – 21.10. – Všesvatský jarmark

Již tradiční setkání mistrů lidové tvorby a zapálených obdivovatelů jejich práce bylo letos pro velký úspěch minulého ročníku rozšířeno kromě pátku i na sobotu. Pořádající agentura T-klub nabídne velkorysý prostor k zakoupení rozmanitých suvenýrů od předmětů denní potřeby až po půvabné dekorace.

 

Podobné příspěvky