Červenec ve Valašském muzeu

S příchodem prázdnin to začíná ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm opravdu žít. Každý víkend jsou pro vás připraveny zajímavé akce s bohatým programem. Potkáte osvědčené každoročně se opakující kulturní bloky i žhavé novinky, které se pod širým nebem ukáží poprvé.

Skanzen Rožnov pod Radhoštěm program červenec 2017

1.7. – Mistříňanka hraje a zpívá

První prázdninový den bude příznivě nakloněn všem, kteří mají v oblibě klasickou valašskou lidovou hudbu. Populární kapela Mistříňanka vám zahraje a zazpívá k tanci i k poslechu a pomůže vám tak strávit příjemné odpoledne v pohodové a relaxační atmosféře v Dřevěném městečku.

2.7. – Folklorní odpoledne

Hned následující neděli si můžete dopřát další dávku lidové slovesnosti, zvyků a zábavy díky naplánovanému folklórnímu odpoledni v Dřevěném městečku. Nebudou chybět kroje, tradiční výrobky i něco dobrého k jídlu. Ideální příležitost pro nedělní výlet do Rožnova pod Radhoštěm.

5.7. – 6.7. – Zvonečkový jarmark

Přesně uprostřed týdne, tzn.ve středu a ve čtvrtek se v červenci určitě vyplatí do Valašského muzea v přírodě zavítat. Čeká na vás totiž již tradičně pořádaný Zvonečkový jarmark v Dřevěném městečku, který láká všechny návštěvníky především na pestrou nabídku, hrnčířského, drátenického a keramického zboží. Nad návštěvou není třeba dlouho otálet, jde totiž o jedinečnou příležitost k nákupu autentických suvenýrů a děl z lidového umění, na které jinak jen málokde narazíte.

7.7.-9.7. – Rožnovské slavnosti

Období mezi druhý červencovým čtvrtek a nedělí si určitě vyhraďte pro návštěvu Rožnovských slavností na Valašské dědině. Již 39. ročník Mezinárodního folklórního festivalu pořádaného ve spolupráci s městem Rožnov pod Radhoštěm vám nabídne pestrou směsici hudebníků a tanečníků z celého světa. Půjde doslova o pastvu pro uši i pro oči a narazit můžete i na pěkné suvenýry z představovaných zemí. Vstupné na některé aktivity je třeba uhradit individuálně.

15.7. – Pekařská sobota

Následující sobota bude ve Dřevěném městečku probíhat ve znamení pekařského cechu. Jde už o 24. ročník mezi návštěvníky velmi oblíbené akce. Vše, co vás kdy zajímalo o tomto užitečném a nepostradatelném řemesle, se vám představí prostřednictvím jedinečně pojaté výstavy spojené s ochutnávkami tradičních pekařských výrobků, jenž si jistě mezi vámi najdou své příznivce. A těšit se můžete samozřejmě i na již zavedenou soutěž o vynikající chleba a rohlík. Vstupné na některé aktivity je třeba uhradit individuálně.

16.7. – Ozvěny Valašského Slavína

Dřevěné městečko a Janíkova stodola bude i letos hostit blok programů připomínající významné osobnosti pocházející z Valašska. Letos bude celá akce věnována hned třem významným rodákům: Františku Klaudovi, který byl úspěšným lékařem a mecenášem Rožnovského muzea v přírodě,

Podobné příspěvky