Srpen ve Valašském muzeu

Druhá polovina prázdnin slibuje všem milovníkům výletů a turistiky, mířících do Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm, opravdu bohaté zážitky. Celkem šest zajímavým akcí návštěvníky provede nejrůznějšími stránkami lidové i moderní valašské kultury a nabídne skutečně nezapomenutelné vzpomínky.

Skanzen Rožnov pod Radhoštěm program srpen 2017

4.8. – 6.8 – Jánošíkův dukát

Zatímco v loňském roce hostilo Dřevěné městečko Jánošíkův dukát jen v první srpnový pátek, letos se celá akce protáhla navíc i na sobotu a neděli. Aby ne, když jde o spojení dvou zajímavých a známých festivalů: 17. ročníku mistrovství Valašského království ve stloukání másla, při kterém se utkají ti nejlepší muži a ženy, kteří z obyčejné smetany v krátkém čase vyrobí svůdnou zlatavou pochoutku a 19. ročník Mezinárodního festivalu slovenského folkloru v ČR, jenž návštěvníkům představí to nejlepší ze zajímavých tanců, zvyků a písní našich nejbližších sousedů. Vstupné na některé programy může být stanoveno individuálně.

12.8. – 13.8. – Starodávný jarmark

Další ročník tradičního srpnového Starodávného jarmarku i letos slibuje bohatou nabídku nejrůznějších akcí a aktivit pro velké i malé návštěvníky. Kromě mnoha zábavných atrakcí a pestré nabídky lidového jarmarečního zboží se můžete těšit i na živou muziku, divadlo pro děti, vtipné a neunavitelné kejklíře nebo historické skupiny zabývající se konkrétním obdobím rozmanité valašské historie. Starodávný jarmark bude probíhat v Dřevěném městečku a vstupné na některé akce a aktivity může být nutné uhradit individuálně.

12.8. – Valašské Folkrockování

I letos od 17. hodin rozezní Valašskou dědinu v sobotu 12.8. tradiční akce agentury T-klub s názvem Valašské folkrockování. Letos dorazí mimo jiné Hana a Petr Ulrichovi s oblíbenou skupinou Javory Baet, Szidi Tobias s kapelou, 4TET s charismatickým Jiřím Kornem a uskupení TOP Dream Company s netradičním repertoárem. Vstupné na akci je individuální a rozhodně doporučujeme zakoupit vstupenky v předprodeji. Pro dospělé pak zaplatíte pouhých 340 Kč, na místě pak rovných 400 Kč. Děti do sedmi let mají vstup zdarma, poté platí v obou případech 170 Kč. Vstupenky bude možné zakoupit od 4. dubna v budově Sušáku, a také v T klubu, TIC a VMP. Mimorožnovští zájemci pak jistě uvítají i možnost zakoupit lupeny na Valašské folkrockování na e-mailu ekonomicke@tka.cz nebo telefonním čísle 571 651 233. Akce se koná za každého počasí.

20.8. – Velké prádlo

Pokud vás zajímá, jakou péči museli naši předkové věnovat svému oblečení, určitě navštivte v sobotu 19.8. 2017 Dřevěné městečko, kde vám předvedou spoustu zajímavostí o výrobě, údržbě i zdobení oděvů, které nosili lidé na valašské vesnici v průběhu minulých století. Těšit se můžete i na speciálně koncipované prohlídky a den otevřených dveří v prostorách, kam se jindy návštěvníci nepodívají ani koutkem oka.

26.8. – Dožínky

Co by to bylo na konec léta, který by zapomněl oslavit Dožínky? Všechno obilí i další plodiny jsou již bezpečně uloženy v sýpkách, takže nastal čas nevázané zábavy a hodování. Můžete se toho účastnit již v sobotu 26.8. v Dřevěném městečku ve valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Oslava dokončené práce spojená s dobovými lidovými zvyky bude jistě velmi zajímavou akcí pro malé i velké návštěvníky.

27.8. – Z druhé strany Radhoště

A máme tu poslední srpnovou neděli. Ta bude stejně jako v minulých letech patřit tomu nejlepšímu, co může nabídnout frenštátský folklórní festival. Těšit se můžete i na trochu exotičtější návštěvníky. Program si můžete užít skutečně za každého počasí.

Podobné příspěvky