Duben ve Valašském muzeu

V dubnu čeká na návštěvníky valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm mnohem více akcí než v předchozích měsících. Program se bude věnovat převážně velikonočním tématům, ale zabrousíme i na regionální přehlídku dětských valašských souborů.

Skanzen Rožnov pod Radhoštěm program duben 2017

 

Velikonoce na Valašsku – 15.4. – 17.4.

Ty pravé velikonoce tak, jak je slavili naši předkové, můžete v Rožnově pod Radhoštěm zažít od soboty až do pondělí, skutečně se vším všudy.

15.4. – Bílá sobota

Vše začne v dřevěném městečku již v sobotních hodinách. Těšit se můžete na velikonoční jarmark doprovázený řemeslnickými ukázkami. Nebude chybět ani nostalgická jízda s parní lokomotivou 433.002, která začne ve Valašském Meziříčí a skončí právě v Rožnově pod Radhoštěm. Na velikonoční jarmark tedy můžete dorazit vskutku stylově.

16.4. – Hod Boží velikonoční

V neděli se návštěvníci budou moci seznámit s tradičními velikonočními a jarními zvyky, které zajímavým a neotřelým stylem předvede několik folklórních souborů. Nebude chybět také široká nabídka ručně malovaných kraslic a pomlázek upletených švarnými ogary.

17.4. – Červené pondělí

Pokud vás název zarazil, nemusíte se bát. Nejde o nic jiného než o pravý nefalšovaný valašský šmirgust s doprovodným programem.

29.4. – Regionální přehlídka dětských valašských souborů

Příští sobotu se dřevěné městečko rozezní zpěvy a tanci ucelenými do podoby tradiční lidové slavnosti, kterou si všichni rozhodně užijí. Oblastní kolo již známé soutěže navíc dá svým účastníkům možnost postoupit do krajského a dále pak i celostátního kola. Své brány otevírá svým návštěvníkům Regionální přehlídka dětských valašských souborů již od 14:00 hod.

Podobné příspěvky